Booking.com
 1. Gorzów Wielkopolski w liczbach
  • Powierzchnia: 85,73 tys. km2
  • liczba ludności: 125 504 tys.; 1464 os./km2
 2. Lokalizacja
  • położenie geograficzne: Gorzów Wielkopolski położony jest w zachodniej Polsce, w części północnej województwa lubuskiego. Gorzów leży nad rzeką Wartą.
  • województwo: lubuskie
 3. Turystyka
  • Kościół katedralny p.w. Wniebowzięcia NMP. - Kościół jest zabytkiem pochodzącym z wczesnego gotyku końca XIII wieku. Szczególna ozdobą kościoła są witraże wykonane na 1000 -lecie chrztu Polski.
  • Mury obronne – pochodzą z XIV wieku. Zabytek zachował się na długości 130 metrów i wysokości 4,5 metra, wraz z czterema basztami łupinowymi. Mury wykonane są z pomieszanych kamieni polnych i czerwonej cegły.
  • Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta – Muzeum znajduje się w willi Schroedera - pochodzącej z 1903 roku. Turyści mogą podziwiać niezwykle pięknie wykonane i zakonserwowane wnętrze budynku, jak również prezentowane wewnątrz wystawy tematyczne.
  • Pałacyk - willa Pauckscha - wspaniała, elektyczna willa, znajduje się na ul. Wał Okrężny, której znakiem rozpoznawczym są wiekowe kasztanowce. Willa pochodzi z 1876r. Ten trzykondygnacyjny pałac, zachowany niemalże w oryginalnym wystroju wnętrz, jest przez wielu uznanym najciekawszym obiektem miasta.
  • Teatr im. Juliusza Osterwy - wybudowany w 1873r. do dziś zdobi Gorzów swą architekturą. Teatr działa od 1886r. Przyciąga turystów oryginalną sceną letnią, przebudowaną jako scena plenerowa i kameralna.
  • Willa Maxa Bahra - pochodzi z 1900 r. , jest secesyjnym, dwukondygnacyjnym pałacem. Obiekt bezpośrednio połączony mostkiem z parkiem, w którym można podziwiać miłorząb chiński i buki purpurowe.
 4. Ciekawostki
  • pozycja w rankingu : 5 miejsce w rankingu „Gazety Wyborczej”: gdzie najlepiej dba się o pracowników.
  • Na starym rynku w Gorzowie znajduje się „studnia czarownic”. Jest to miejsce, w którym jak głosi legenda spotykały się kobiety oskarżane o praktykowanie czarów. Figurka czarownicy jest współczesna, to wierne odtworzenie wersji pierwotnej, która została skradziona.

Odległość miasta Gorzów Wielkopolski od miast wojewódzkich

Łódź (~ 371 km.)
Opole (~ 355 km.)
Lublin (~ 636 km.)
Kraków (~ 529 km.)
Gdańsk (~ 346 km.)
Kielce (~ 510 km.)
Poznań (~ 141 km.)
Wrocław (~ 262 km.)
Olsztyn (~ 440 km.)
Rzeszów (~ 666 km.)
Szczecin (~ 108 km.)
Katowice (~ 455 km.)
Warszawa (~ 474 km.)
Białystok (~ 639 km.)
Bydgoszcz (~ 228 km.)

Odległość miasta Gorzów Wielkopolski od miast powiatowych

Żary (~ 150 km.)
Żagań (~ 145 km.)
Słubice (~ 74 km.)
Sulęcin (~ 40 km.)
Wschowa (~ 152 km.)
Nowa Sól (~ 128 km.)
Świebodzin (~ 69 km.)
Międzyrzecz (~ 47 km.)
Zielona Góra (~ 299 km.)
Zielona Góra (~ 110 km.)
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją