Solidne buty turystyczne męskie – na te kwestie koniecznie zwróć uwagę przed zakupem

kategoria: Turystyka   dodane: 28/03/2022
Buty turystyczne stanowią idealne rozwiązanie dla mężczyzn i kobiet, pasjonujących się wspinaczką górską lub wędrówkami po wymagających terenach. W ich obrębie wyróżnia się modele o zróżnicowanych parametrach. Warto wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę, by buty turystyczne odpowiadały potrzebom użytkowania.

Buty trekkingowe męskie letnie

Nie zawsze piesza wyprawa musi odbywać się w trudnych warunkach atmosferycznych. Wiele osób preferuje bowiem letnie eskapady, w ramach których poza podstawowymi środkami zabiera się mobilne schronienie, jakim jest namiot. Szukając odpowiednich męskich butów trekkingowych, warto zastanowić się, czy model z membraną nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zapewnia ona bowiem odprowadzanie wilgoci, wpływając jednak na ciężar obuwia. Buty trekkingowe męskie letnie pozbawione membrany są lekkie, ale pot zgromadzony na stopie gromadzi się wewnątrz obuwia. Szukając odpowiedniego produktu, należy wziąć pod uwagę także wysokość. Jeśli teren nie jest zbyt wymagający, można bowiem kupić niskie męskie buty turystyczne, które zapewniają większą swobodę ruchu.

Zarówno zimowe, jak i letnie buty turystyczne męskie znajdziesz w ofercie sklepu Outdoorzy. Charakteryzuje się on szerokim wyborem odzieży i obuwia outdoorowego.

Buty turystyczne zimowe męskie

Planując wyprawę w góry, warto pamiętać, iż specyficzne warunki tam panujące związane są nie tylko z ukształtowaniem terenu, ale również warunkami atmosferycznymi. Zastanawiając się nad wyborem najlepszych zimowych butów turystycznych męskich, należy zatem uwzględnić mechaniczne zabezpieczenia kończyn oraz ochronę przed zimnem, czy też opadami.

Obuwie powinno posiadać membranę, gumowy otok, podeszwę wykonaną z trwałego materiału wzbogaconą bieżnikiem. Buty turystyczne męskie nie powinny mieć natomiast przeszyć. Ułatwiają one przedostanie się cieczy do środka.

Buty turystyczne męskie

 

Materiał

Obuwie trekkingowe męskie zazwyczaj wykonuje się z syntetyków lub ze skóry. Pierwszy materiał zapewnia większy komfort użytkowania. Wykazuje lekkość, a także dobrze łączy się z powłoką, odprowadzającą wilgoć. Syntetyki nie zawsze sprawdzają się jednak w wymagających wyprawach.

Przy trasach, które są dla turysty wielkim wyzwaniem, zaleca się kupno butów trekkingowych męskich wykonanych ze skóry. Modele te są cięższe, jednak bardziej wytrzymałe niż odpowiedniki z syntetyku. Ich dużą zaletą jest także wysoki współczynnik oddychalności.

Wyprawy na przełomie wiosny oraz lata

Obuwie męskie trekkingowe może być wykonane z połączenia różnorodnych materiałów. Są one tworzone z myślą o osobach, uprawiających turystykę na przełomie sezonów. Buty trekkingowe męskie mogą mieć wstawki ze skóry i tkaniny w celu zapewnianie optymalnej oddychalności. Takie zestawienie gwarantuje też dobrą mobilność stopy.

Podeszwa

Podstawa obuwia turystycznego ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na mechaniczną ochronę kończyny, ale wpływa również zabezpieczenie przed zgromadzoną na podłożu warstwą śniegu lub wody. Dobra podeszwa buta ogranicza ryzyko wad postawy, na które szczególnie narażone są osoby, maszerujące albo wspinające się z dużym obciążeniem.

Podstawa obuwia trekkingowego oddziałuje również na wygodę wykonywanych ruchów oraz ułożenie stopy, stykającej się z ostrymi kamieniami, czy też nierównym podłożem.

Podeszwy odpowiadają za przyczepność, wygodę podczas stawiana stóp na ostrych kamieniach czy w skałach. Elastyczne i cienkie podeszwy sprawdzają się podczas wędrówek po nizinach. Twarde, często posiadające gumowy otok, przeznaczone są do użytkowania w wysokich górach, gdzie podłoże jest bardzo wymagające.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją