Wyjeżdżasz na wakacje? 4 olejki eteryczne, które warto spakować.

kategoria: Turystyka   dodane: 14/07/2021
Ach te wakacje! Słońce, szum fal i drobny piasek, ale także choroba lokomocyjna, oparzenia słoneczne, ukąszenia komarów, zbyt obfite posiłki i problemy jelitowe. Aby przygotować się na każdą ewentualność i w pełni wykorzystać swój pobyt, przedstawiamy 4 najlepsze olejki eteryczne, które warto zabrać na wakacje.

Idealny zestaw do aromatyzowania na wakacje.

W domu Twój zestaw do aromaterapii jest już dobrze zaopatrzony? Tak, ale trudno jest zrobić miejsce w walizce na wszystkie olejki eteryczne. Na szczęście, dzięki temu wyborowi 5 olejków eterycznych, będziesz w stanie poradzić sobie ze wszystkimi małymi przykrościami, które napotykamy na wakacjach.
Ostrzeżenie: stosowanie olejków eterycznych nie jest zalecane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci poniżej 3 roku życia. Przed ich użyciem należy zawsze zasięgnąć porady pracownika służby zdrowia.

1. Mięta pieprzowa: przeciw chorobie lokomocyjnej.

Zanim dotrzesz do miejsca, w którym spędzisz wakacje, być może będziesz musiał odbyć długą podróż samochodem, pociągiem lub samolotem. Podczas gdy niektórym to nie przeszkadza, inni, którzy są podatni na chorobę lokomocyjną, boją się tego na wiele tygodni przed wyjazdem. Czy często czujesz się chory podczas podróży? Aromaterapia może pomóc Ci pokonać chorobę lokomocyjną. W tym celu w naturalny sposób zwracamy się do mięty pieprzowej.
Jak zażywać miętę pieprzową przeciwko chorobie lokomocyjnej?
Doustnie: 1 kropla olejku eterycznego z mięty pieprzowej na cukrze, w odrobinie miodu lub na neutralnej tabletce przed wyjściem.
Inhalacyjnie: można również umieścić 2 krople olejku eterycznego z mięty pieprzowej na chusteczce i wdychać go regularnie podczas podróży.
Nie lubisz mięty pieprzowej? Olejki eteryczne z cytryny lub imbiru są również bardzo skuteczne w łagodzeniu mdłości.

2. Trawa cytrynowa: olejek eteryczny przeciw komarom.

Czy wybierasz się do gorącego i wilgotnego regionu? Uważajcie na komary, których ukąszenia mogą szybko zepsuć Wam urlop. Aby utrzymać je na dystans, możesz polegać na olejku eterycznym z cytronelli. Znany odstraszającego działania na komary, ten olejek eteryczny jest szczególnie skuteczny. Jeżeli jednak nie możesz znieść zapachu citronelli, możesz zastąpić go olejkiem eterycznym z róży geranium, który ma takie same właściwości odstraszające.
Jak stosować?
Do stosowania na skórę: rozcieńczyć kilka kropli olejku eterycznego w oleju roślinnym (np. olej ze słodkich migdałów lub olej arganowy) w proporcji 4 krople oleju roślinnego na 1 kroplę olejku eterycznego. Nanieść mieszankę na części ciała narażone na ukąszenia. Powtarzać aplikację 3 do 4 razy dziennie.

3. Olejek lawendowy: łagodzi oparzenia słoneczne.
Olejek eteryczny z lawendy jest niezrównany w łagodzeniu powierzchownych oparzeń, w tym słynnego "oparzenia słonecznego". Esencja lawendowa działa kojąco i leczniczo, może być stosowana miejscowo. Należy pamiętać, że ochrona przeciwsłoneczna jest jedynym sposobem zabezpieczenia się przed szkodliwym działaniem słońca.
Jak stosować?
Wymieszaj kilka kropli w oleju roślinnym, takim jak olej arganowy lub olej ze słodkich migdałów. Nałożyć na oparzenia słoneczne i delikatnie wmasować.
Jego łagodzące działanie sprawia, że jest to bardzo przydatny olejek eteryczny również w przypadku swędzenia spowodowanego ukąszeniem owadów.

4. Drzewo herbaciane: olejek eteryczny na wszystkie codzienne dolegliwości.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, które są bardzo przydatne w leczeniu wszystkich małych problemów życia codziennego. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego pomaga więc w łagodzeniu drobnych infekcji skórnych (grzybice, czyraki) i infekcji jamy ustnej (owrzodzenia jamy ustnej, zapalenie dziąseł).
Jak stosować?
Najlepiej jest zawsze rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego w oleju roślinnym przed nałożeniem go na skórę (1 kropla olejku eterycznego na 5 kropli oleju roślinnego).
W przypadku niewielkiej infekcji jamy ustnej (np. odleżyny) należy dodać 1 kroplę drzewa herbacianego do pasty do zębów lub rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody, aby uzyskać płyn do płukania jamy ustnej.

Jak widzimy, aromaterapia może pomóc w wielu sytuacjach, na wakacjach czy w domu. Jeśli jednak objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją