Wakacje podczas korona wirusa

kategoria: Turystyka   dodane: 22/07/2021
Wakacje oficjalnie w tym roku rozpoczęły się, prezydent nawet na odbudowę części gospodarczej odpowiedzialnej za turystykę dał Polakom bon na wakacje w wysokości 500zł, mimo tego ruch wakacyjny jest mniejszy a coraz więcej Europejczyków decyduje się spędzać wakacje w własnym państwie bojąc się, że lecąc do innego kraju mają większą szansę na zakażenie się korona wirusem.

Jeśli już zdecydujemy się wyjechać na wakacje to, gdzie najlepiej podróżować?


Najlepiej jest unikać miejsc ciasnych i tłocznych ze złą jakością powietrza a podróżować tam, gdzie będziemy w stanie zachować odległość, ale to nie wszystko, aby nie dostań mandatu i zmniejszyć ryzyko zakażenia należy mieć przy sobie maseczkę, rękawiczki ochronne, wilgotne chusteczki oraz wszelkiego rodzaju dostępne płyny do dezynfekcji. Podczas pobytu w hotelach staramy się unikać publicznych toalet i korzystać tylko z własnej toalety w swoim pokoju czy apartamencie, powinniśmy tak że przetrzeć mokrą chusteczką czy nasączoną płynem do dezynfekcji klamkę od drzwi przed ich otwarciem z klucza czy karty. Zwróćmy tak że uwagę na to czy wybiera się z nami na wakacje lub czy spotykamy w swoim otoczeniu osoby powyżej 60 roku życia, gdyż ryzyko zachorowania czy śmierci po zainfekowaniu się korona wirusem przez taką osobę jest większe. Wiemy też że nie każda osoba ma dostęp do Internetu czy telewizji, a istnieje wiele fałszywych teorii na temat korona wirusa, mając w swoim miejscu zamieszkania takie osoby powinniśmy porozmawiać z nimi na temat sytuacji korona wirusa w naszym państwie czy nawet w razie jakiejkolwiek potrzeby zrobić takiej osobie zakupy aby ta nie musiała narażać swojego zdrowia kosztem kontaktu z innymi ludźmi w sklepie, na wsi czy w mieście, ale nie zapominajmy też o osobach młodych ,które mają swoje teorie na temat korona wirusa, które często potrafią być błędne i zagrażać własnemu życiu ale tak że życiu innym, a na pewno większość ludzi ,których spotykamy na co dzień mają w swojej rodzinie osoby po 60 roku życia z zwiększonym ryzykiem zakażenia korona wirusem , a jak wiadomo nikt nie chce stracić kogoś bliskiego i to jeszcze przez własną głupotę. Dużo się słyszało i jeszcze się słyszy o osobach mających pozytywny wynik na korona wirusa, które nie zostały skierowane do szpitala, ponieważ mają lekki przebieg choroby a nie przestrzegają zasad kwarantanny narażając innych na zakażenie się korona wirusem. Pamiętajmy też że dzięki zaostrzonym zasadą wprowadzonych przez rząd udało nam się bardzo szybko zmniejszyć zachorowania na korona wirusa, obecnie zakażenia powstają po przez duże skupisko ludzi w jednym miejscu typu wesela, imprezy, czy niektóre miejsca wypoczynkowe, jeśli nie musimy jechać na imprezę lepszym wyborem będzie zorganizowanie grilla czy domówki, a wesela mogą zostać przeprowadzone w innym terminie w np. większej sali aby odległości po między stolikami i osobami siedzącymi przy jednym stoliku po za osobą i jej towarzyszem były u wszystkich jednakowe ,a im mniejsza sala tym trudniej będzie zachować identyczne odległości przy wszystkich zaproszonych gościach.

Czy szczepionki na korona wirusa powinny być obowiązkowe?

Moim zdaniem każda poważna choroba, która zagraża dużej ilości osób żyjących na ziemi, którą można wyleczyć za pomocą szczepionki powinna mieć obowiązkowe szczepienia.
W naszym państwie obowiązkowe szczepienia oznaczają, że państwo daje pieniądze na te szczepienia i są one darmowe, istnieje tylko ryzyko, że jeżeli nie mamy wystarczająco dużo szczepionek takie szczepienie zostanie przeprowadzone w pierwszej kolejności u osób z dużym zapotrzebowaniem na dany lek. Znajdą się niestety tak zwani anty szczepionkowy ,którzy i tak będą uważać że na coś w końcu trzeba zginąć, a nic tak nie działa jak medycyna naturalna, a jak wiemy medycyna naturalna w dużym stopniu poprawia naszą odporność ,a nie leczy czyli stosując medycynę naturalną możemy zapobiec rozwijaniu się niektórym wirusom ale nie przyczynimy się do wyleczenia posiadanego wirusa w tym mogą nam pomóc szczepionki lub tabletki czasem dostępne tylko i wyłącznie na receptę.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją