Niezadeptane przez turystów wakacyjne kraje w Europie. Gdzie na urlop bez wielkich tłumów?

kategoria: Turystyka   dodane: 04/08/2023
Jeśli zastanawiasz się, czy istnieją jeszcze w Europie miejsca, w których spokoju nie będzie zagłuszał Ci wszechobecny gwar turystów, specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty powstał ten tekst. Zapraszamy serdecznie do lektury i mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru.

Albania, czyli pierwszy ateistyczny kraj świata

Wyznawcy różnych religii zamieszkują dziś ten niezwykły kraj, żyjąc wspólnie w zgodzie. Mówi się, że to miejsce pełne kontrastów i jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Nie znajdziesz tu setek straganów z chińskimi pamiątkami czy zagranicznych fast foodów na każdym kroku.

Jeżeli zawitasz w Albanii, to polecamy odwiedzić potężną cytadelę należącą niegdyś do najważniejszego bohatera tego państwa – Skanderbega, która znajduje się w Kruji, stanowiącej niegdyś stolicę kraju. Po zurbanizowanej części kraju bez przeszkód można się przemieszczać komunikacją miejską. Generalnie Albania samochodem jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Lokalne targowiska przepełnione jaskrawymi rękodziełami i długie wąskie uliczki sąsiadują z majestatycznym górskim krajobrazem i morskim wybrzeżem, tworząc niespotykaną nigdzie indziej atmosferę. Odwiedź znany jako Miasto Tysiąca Okien Berat będący aktualnie jednym wielkim muzeum historycznym, a jeśli uprawiasz trekking, spakuj swój sprzęt, gdyż albańskie góry (m.in. te w obrębie Kanionu Gjipe) należą do najurodziwszych na świecie. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje w lipcu, jest to bez wątpienia dobry kierunek.

Parki krajobrazowe i wodospady Rumunii

To zaskakujące, że plaże i góry Rumunii nie przyciągają tłumów. Naszym zdaniem jest to państwo, które zdecydowanie warto odwiedzić, szczególnie jeśli nie przepada się za destynacjami z pierwszych stron ofert biur podróży.

Flora w tym miejscu jest tak różnorodna, że aż trudno zdecydować, co zobaczyć w pierwszej kolejności. My proponujemy udać się w stronę wodospadów, takich jak choćby Cascada Tamina w Parku Narodowym rodna lub Cascada Cailor na zachodzie kraju. W trakcie przemierzania rozległych terenów podmiejskich, lasów, plaż czy gór iście baśniowa sceneria towarzyszyć będzie Ci praktycznie na każdym kroku.

Nie inaczej jest w przypadku rumuńskich wiosek oraz miast. Tradycja i kultura są istotne dla mieszkańców tego niepowtarzalnego kraju. Dziś można ją poznawać w licznych muzeach. Przekonaj się na własne oczy, co kryje się w ulokowanym w dawnym więzieniu  Muzeum Ofiar Komunizmu i Ruchu Oporu i podziwiaj wspaniałe rumuńskie dzieła w Muzeum Narodowym Sztuki Rumuńskiej w Bukareszcie. Przed wyjazdem poza mapami i informacjami na temat Rumunii zaopatrz się też w ubezpieczenie turystyczne, w którego wyborze pomoże Ci kalkulator dostępny na stronie https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Wyspy Owcze – miejsce niczym z baśni

Dwa poprzednie kraje nie są co prawda tak chętnie odwiedzane przez Turystów jak Grecja czy Chorwacja, jednakże w pewnym stopniu przystosowują się do aktualnego rynku i trendów. Na Wyspach Owczych z kolei wszystko funkcjonuje wedle własnego rytmu. Miasteczka takie jak np. obfitujący w kamieniste plaże Gjógv czy stanowiący stolicę Thorshavn pozwolą Ci zaznać odprężenia i skosztować pysznych owoców morza. Żegluga, pływanie kajakiem, wspinaczka czy łowienie ryb – Wyspy Owcze są rajem dla miłośników tradycyjnych form spędzania wolnego czasu i naturalnego piękna dzikiej natury.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją