Czeskie atrakcje: Pilzno

kategoria: Turystyka   dodane: 18/07/2021
To miasto jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika browarów oraz pięknych budowli. Pilzno to najważniejsze miasto, jakim mogą się pochwalić Czechy Zachodnie. To ośrodek przemysłowy o ogromnym znaczeniu oraz miejsce, które może oczarować ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

Pilzno to miasto, które może turystów zadziwić swym bogactwem oraz różnorodnością. Choć jest to przede wszystkim ważny ośrodek przemysłowy, nie brak na jego terenie ciekawych zabytków. Te najwspanialsze czekają na terenie Starego Miasta. Starówka przyciąga takimi skarbami, jak kościół św. Bartłomieja, którego wieża uchodzi za najwyższą w całym kraju. Wnętrze tego kościoła również kryje wiele skarbów, przy czym najważniejszym elementem wyposażenia jest gotycka figura Madonny. Pochodzi ona z XIII wieku i skutecznie przyciąga uwagę zwiedzających. Drugim zabytkiem sakralnym, którym Pilzno może się pochwalić, jest kościół franciszkański. W jego bryle barok oraz gotyk pięknie się ze sobą łączą, a ostateczny efekt może zachwycić każdego.

Wspaniałych wrażeń każdemu turyści może dostarczyć spacer po Starym Mieście. Wiele pięknych obiektów czeka w pobliżu Rynku. Renesansowy ratusz bez wątpienia stanowi jego najcenniejszą ozdobę, choć i Cesarski Dom skutecznie przyciąga uwagę turystów. W gronie kamienic, na które warto zwrócić uwagę podczas spaceru po rynku, znajduje się także dom Pod Białym Jednorożcem, zbudowany w połowie XIX wieku w miejscu starszej, gotyckiej kamienicy. Dziś jest on jedną z najpiękniejszych budowli na terenie starówki, a jego elewacja przyciąga uwagę już z daleka. Na rynku wielkim zainteresowaniem cieszą się również fontanny, które stały się integralną częścią miejskiego krajobrazu.

Pilzno przyciąga także miłośników kultury, sztuki i nauki. Ciekawe galerie oraz muzea sprawiają, że nikt tu nie może narzekać na nudę. Ciekawymi zbiorami przyciąga Muzeum Etnograficzne, zachwycić może również Muzeum Sztuki Sakralnej. Wielką atrakcją dla miłośników sztuki będzie z kolei wizyta w Galerii Zachodnioczeskiej, w której można zapoznać się z najciekawszymi przykładami czeskiego malarstwa doby baroku. W gronie innych placówek, na które warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po mieście, wyróżnia się Muzeum Czech Zachodnich oraz muzea Straszydeł oraz Lalek.

Wiele wrażeń w czasie wycieczki po mieście czeka na miłośników kultury żydowskiej. W gronie tych zabytków wyróżnia się Wielka Synagoga, której czerwone kopuły oraz charakterystyczne wieże z daleka przyciągają uwagę turystów. W jej wnętrzu urządzane są obecnie różnego rodzaju koncerty oraz wystawy, a udział w tych wydarzeniach kulturalnych jest świetną okazją do zapoznania się z zabytkowym wnętrzem tej bożnicy. Drugą pamiątką po tutejszej społeczności żydowskiej jest Stara Synagoga, której wnętrze również jest dostępne dla turystów.

Pilzno może się również pochwalić ciekawymi browarami. Największym zainteresowaniem cieszy się browar Prazdroj, z którego pochodzi słynny Pilzner. Jego zwiedzenie to wielka atrakcja i niezwykła lekcja historii. Drugą atrakcją tego typu jest browar Gambrinus, którego wnętrze również zostało udostępnione turystom do zwiedzania.

Czechy to wyjątkowy kraj, którego atrakcje stanowią wyjątkowo zróżnicowaną grupę. Tu każdy turysta znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Wycieczki po najważniejszym mieście w zachodniej części kraju są idealną propozycją dla tych, którzy degustacją słynnego piwa chcą połączyć z wizytą na pięknej starówce.

 

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją