Odpocznijmy na Mazurach 01-03-2021

Obecna na świecie sytuacja zachęca nas do myślenia o zmianie panującej rutyny i wyjeździe turystycznym w ciekawe miejsce. Z pewnością chętnie skorzystalibyśmy z okazji i wyjechali do hotelu z komfortowymi warunkami, gdzie moglibyśmy wypocząć oraz zażyć luksusowych doznań ciała i ducha. Jakie opcje pozostają dla nas dostępne? O tym dowiemy się z niniejszego artykułu.

Komfortowe pałacowe SPA

Od niedawna znów możemy odwiedzać hotele, planować wyjazdy, wakacje, a wszystko dzięki zmiany aktualnie obowiązujących obostrzeniach pandemicznych. Jedną z bardziej intrygujących opcji są wakacje nad polskimi jeziorami. Doskonałą opcją Pałac Mortęgi Hotel & SPA w którym to miejscumożna zrealizować również bon turystyczny. Możemy tu liczyć na hotel z basenem, Mazury zaś pozwolą nam na zrealizowanie planów zwiedzania bądź spacerów. Pałacowe SPA posiada strefę Wellness wyposażoną w jacuzzi o temperaturze wody 34 stopnie Celsjusza. Bezpiecznie spędzą tu również czas dzieci, które są mile widziane w pałacu i dla nich zorganizowany jest brodzik z parasolem wodnym o tej samej temperaturze. Basen jest urządzony klimatycznie, posiada kaskadę wodną, przeciwprąd, gejzery i masażer stóp. Jeśli mamy ochotę na sensualne rytuały lepiej trafić nie mogliśmy. Pałacowe SPA na Mazurach oferuje najnowsze osiągnięcia kosmetologii estetycznej, jak i rehabilitacji, a doświadczeni terapeuci zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. Jest tu także fantastycznie  przygotowana sauna – do wyboru sauna fińska, łaźnia parowa, sauna Infrared oraz „kubeł zimnej wody”. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem dla osób chorujących na stawy, zaburzenia krążenia, chorobę zwyrodnieniową jest sauna Infrared (promienie podczerwone). Bardzo polecana jeśli chcemy zniwelować objawy stresu, zmęczenia, napięcie nerwowe, apatię lub złe samopoczucie.

Królewski wypoczynek na Mazurach – Pałac Mortęgi

Pałac Mortęgi położony jest w zachodniej części Warmii i Mazur. Na rozległym terenie pałacowym, w otoczeniu natury IV-hektarowego parku oraz zarybionego stawu, mieści się kompleks budynków, w tym zabudowania folwarczne z XIV wieku. W skład kompleksu wchodzą: Pałac, Dworek, Oficyna, Powozownia, Willa Jana, Spichlerz, Browar, Sala Sportowa, Sala Zabaw, Kaplica, Stajnie, Ujeżdżalnia oraz Owczarnia. Park urządzony jest w stylu angielskim, można tu spacerować podziwiając starodrzew, a nawet spotkać stado danieli. Sam pałac posiada wnętrza urządzone w szlacheckim i bogatym stylu. Hotel oferuje łącznie 50 pokoi oraz apartamentów. Położenie pałacu jest tak urocze, że z przyjemnością wybierzemy się na spacer.

Pałac Mortęgi przyjazny dzieciom

Dzieci w różnym wieku są tu mile widziane, najmłodsi goście mają tu wiele atrakcji. W tym mini zoo, gdzie poznają takie zwierzęta, jak: alpaki, lamy, króliki, ozdobne kurki, pawie, indyki, gęsi, papugi oraz kozy. Do wyboru są tu również dwa place zabaw, a Dom Magdalenki zapewni zabawę podczas braku pogody. Dzieci, które lubią aktywność fizyczną oraz kontakt ze zwierzętami mogą skorzystać z nauki jeździectwa pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Oczywiście wcześniej wspomniany basen jest przez dzieci chętnie odwiedzany.

Pałacowe wesela

W tak klimatycznym miejscu z pewnością wiele par będzie chciało zorganizować wesele i nie tylko. Możliwy jest również ślub, a sakramentalne TAK można powiedzieć w odrestaurowanej w neogotyckim stylu pałacowej Kaplicy. Restauracja Szlachecka mieszcząca się w Dworku pomieści wielu gości, wszystkie sale restauracji pomieszczą aż 150 osób. Uwagę gości przyciągnie przepiękna podłoga z marmurową mozaiką w kształcie rozety przedstawiającą herb rodu Mortęskich. Latem można też skorzystać z ogromnego tarasu połączonego drewnianym mostem ze stawem. Coraz częściej wybierane są uroczystości ślubne organizowane w plenerze. Trudno byłoby znaleźć coś równie uroczego, jak plener Pałacu Mortęgi, który chętnie oferuje pałacowe zakątki. Dużym plusem zorganizowania tutaj uroczystości ślubnej wraz z weselem, jest możliwość skorzystania z hotelu. Nie ma potrzeby wożenia gości weselnych, wszystko odbywa się na miejscu i to z piękną okrasą. Niezapomniane chwile przeżyją tu nie tylko Państwo Młodzi ale również ich goście.

Bogata oferta dla firm

Hotel SPA na Mazurach wybierają bardzo często firmy, które chętnie organizują tutaj imprezy integracyjne dla pracowników, szkolenia oraz konferencje. Pałac Mortęgi Hotel & SPA oferuje 8 sal konferencyjnych i biznesowych z pełnym nagłośnieniem, z rzutnikiem, ekranem LCD TV oraz z flipchart’em. Hotel zapewnia aż 100 miejsc parkingowych dla swoich klientów.

Atrakcje w pobliżu hotelu SPA na Mazurach

W niewielkiej odległości, bo zaledwie 4 km od Pałacu Mortęgi znajduje się częściowo odrestaurowany zamek w Lubawie, dawnej siedzibie Biskupów Chełmińskich. 36 km od hotelu mamy możliwość na niezapomnianą przygodę korzystając z rejsu po Kanale Elbląskim. Zimą warto zajrzeć na Kurzą Górę, która chętnie przyjmuje narciarzy, posiadając trzy różne trasy narciarskie.

Niebawem wiosna, czas kiedy z przyjemnością wyjedziemy na wycieczki, zaczniemy organizować wyjazdy weekendowe oraz planować wakacje. Warto już teraz zarezerwować sobie hotel, tym bardziej w tak uroczym miejscu, jak Pałac Mortęgi.