Kozłówka i jej skarby 04-11-2020

Niewielka Kozłówka od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów, co też dziwić nie powinno. Znajdujący się tu pałac Zamoyskich to wspaniały zabytek, obok którego nie można przejść obojętnie. Co warto wiedzieć na temat tej rezydencji? Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających? Co sprawia, iż wycieczki z całego kraju zaglądają tu tak chętnie?

Pałac Zamoyskich w Kozłówce to piękna, neobarokowa budowla, która może się pochwalić nie tylko wspaniałymi wnętrzami, ale i piękną sylwetką. Wielkie wrażenie robią ogrody, które ową rezydencję otaczają, oraz towarzyszące jej atrakcje, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje galeria sztuki socrealistycznej, urządzona w dawnej powozowni.

Sam pałac to cenna perełka architektury, a jednocześnie siedziba wyjątkowego muzeum – niezwykle atrakcyjnego dla wszystkich tych osób, które interesują się wnętrzami pałacowymi. Piękna kaplica pałacowa, reprezentacyjna klatka schodowa oraz liczne pokoje i gabinety, w których można podziwiać piękne obrazy oraz meble – wszystko to sprawia, iż wizyta w tym miejscu może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie.

Co ciekawe, pałac ten jest jedną z nielicznych w Polsce magnackich rezydencji, które nie ucierpiały w trakcie II wojny światowej i które już w 1944 roku zostały objęte ochroną jako muzeum. Dzięki temu wciąż można się tu cieszyć wspaniałą atmosferą oraz cennymi zbiorami sztuki, dzięki którym każda wycieczka w rejonie Lublina stanie się wyjątkową przygodą – nie tylko dla miłośników historii.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją