Samotne podróżowanie? Pewnie! Okryj siebie na nowo 29-01-2020

Podróże to marzenie wielu osób. Odwiedzanie odległych krajów, poznawanie ciekawych ludzi i próbowanie lokalnych przysmaków… razem z przyjacielem, rodziną lub partnerem, czy tak wygląda twoja idealna wizja wakacji? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie wyjazdu bez kogoś bliskiego u boku. Istnieją jednak ludzie, którzy świadomie decydują się na podróż w pojedynkę. Samotne zwiedzanie świata jest bowiem niezwykłym przeżyciem, którego nie doświadczysz podróżując w grupie. Dlaczego warto na wakacje wybrać się w pojedynkę? Jak się do tego przygotować?

Samotne podróżowanie może stać się dla ciebie niesamowitym przeżyciem. Dlaczego warto spróbować?

 

Pokonasz nieśmiałość i wyjdziesz ze strefy komfortu

 

Podróżując bez towarzysza musisz sam zadbać o własne bezpieczeństwo i komfort. Gdy się zgubisz, będziesz musiał zapytać o drogę. Kiedy znajdziesz nocleg, będziesz musiał dogadać się z właścicielami lokalu. Wszystko to wymaga odwagi, rozmowy z ludźmi oraz wychodzenia poza swoją strefę komfortu. Jeżeli kontakty międzyludzkie sprawiają ci trudność, będzie to idealna okazja, aby przełamać swoją nieśmiałość. Staniesz się odważniejszy, dzięki praktyce. Będziesz bowiem zmuszony, aby nawiązywać interakcje. Bez zbędnego rozmyślania i analizowanie będziesz podejmował szybkie decyzje, które okażą się konieczne, aby przetrwać.

 

Nawiążesz znajomości

 

Samotna podróż to idealna okazja do poznania nowych ludzi. Spędzając wakacje w grupie nigdy nie nawiążesz tylu ciekawych i wartościowych znajomości. Ponownie – zmusi cię do tego sytuacja. Nie ma w tym jednak nic złego. Będziesz odczuwać potrzebę przebywania z innymi, a duża ilość czasu pozwoli ci skupić się na swoim nowym rozmówcy. W ten sposób być może zyskasz znajomych na całym świecie, którzy okażą się ciekawym i wartościowym elementem twojego życia.

 

Zrobisz dokładnie to, na co masz ochotę

 

Spędzając wakacje w pojedynkę, masz pełną decyzyjność odnośnie sposobu, w jaki chcesz je przeżyć. Masz ochotę cały dzień spacerować po górach? Nie ma problemu. Chcesz zasmakować nowego, lokalnego dania? Zrób to! Swoich planów nie musisz konsultować z nikim innym, a tym bardziej ich zmieniać. Robisz dokładnie to, na co masz ochotę. W dodatku swoje zamierzenia możesz zmienić w ostatniej chwili. Nikt nie będzie tym faktem rozczarowany lub zawiedziony.

 

Poznasz swoją siłę

 

Być może uważasz się za osobę słabą i niezaradną. Podróżując w pojedynkę niejednokrotnie staniesz przed wyzwaniami, z którymi świetnie sobie poradzisz. Decydując o wszystkim samodzielnie, pokonując przeszkody i nawiązując znajomości, uświadomisz sobie na jak wiele cię stać. Otrzymasz wówczas namacalny dowód, że jesteś w stanie o siebie zadbać. Uwierzysz we własne możliwości oraz sprawczość, o których będziesz miał okazję się przekonać. Twojego sukcesu nie będzie można przypisać nikomu innemu. Dokonałeś tego sam i jesteś w stanie przezwyciężyć swoje słabości.

 

Podróżując samemu trzeba jednak pamiętać, aby brać za siebie pełną odpowiedzialność. O czym powinieneś pamiętać?

 

Przed wyjazdem zrób kopie dokumentów. Jeżeli zgubisz oryginały, możesz doświadczyć problemów. Ponadto bądź odpowiedzialny finansowo. Odpowiednio zarządzaj swoim budżetem. Zabierz ze sobą odrobinę więcej pieniędzy niż zakładasz, że będzie ci potrzebne. Dobrze jeżeli zaplanujesz dokładnie swoją podróż. Jeżeli nie chcesz przewidywać wszelkich szczegółów, nakreśl jedynie jej szkic. Poinformuj rodzinę, gdzie się znajdujesz. Bądź elastyczny na zmiany, lecz miej również plan B. Pamiętaj, że to na tobie spoczywa cała odpowiedzialność. Jedna z praktycznych rad, to również ta dotycząca bagażu. Nie zabieraj ze sobą ogromnej ilości plecaków i walizek. Weź jedynie tyle, ile będziesz w stanie unieść. Nikt bowiem nie wyręczy cię w chwili, gdy opadniesz z sił z powodu zbyt ciężkiego balastu.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją