Alternatywne pomysły na spędzanie świąt Wielkanocnych – gdzie, jak i z kim 25-03-2019

Zastanawiasz się, gdzie na Wielkanoc 2019? Poniżej garść propozycji: dla rodzin, singli i wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego.

Gdzie na Wielkanoc 2019 w Polsce?

W teorii wakacje z rodziną w Grecji czy Egipcie w czasie Wielkanocy mogą kusić. W praktyce jednak wielu rodziców ma opory przed tak dalekim wyjazdem w tym czasie, a przywiązanie do tradycji jest zbyt silne, by po prostu zapomnieć w tym roku o świętach. Alternatywą może być wyjazd do agroturystyki w Polsce. Pozwoli uniknąć niekończących się odwiedzin u krewnych i odpocząć. Jednocześnie jednak dzieci nie stracą okazji do świętowania. Wręcz przeciwnie – poznają tradycje, z którymi w mieście mogłyby się nigdy nie zetknąć.

Wielkanocne inspiracje na ludowo

Na Kaszubach do dziś kultywuje się okładanie brzozowymi witkami na szczęście w Lany Poniedziałek czy sadzenie drzew i krzewów w Wielki Piątek. Kujawy to miejsce, gdzie na Wielkanoc 2019, tak jak w poprzednich latach, jak zwykle przyjedzie sporo rodzin z dziećmi. Przyciągają je kolorowe, ręcznie malowane pisanki i widowiskowe tradycje, jak rozbijanie glinianych garnków z żurem. Kujawskie pisanki ozdabiane rysikiem to kraszanki. Warto nauczyć się tej techniki z dzieckiem na specjalnych warsztatach organizowanych w tym regionie podczas świąt.

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie się wybrać, rozważ zatrzymanie się w okolicy skansenu, by móc zobaczyć dekorowanie jajek czy spróbować regionalnych potraw. Często w okolicy świąt w takich miejscach odbywają się festyny, które mogą być ciekawym urozmaiceniem wyjazdu dla całej rodziny. Inne propozycje miejscówek znajdziesz w artykule Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Gdzie na Wielkanoc 2019 z dala od ludzi

Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?Niektórzy zastanawiając się, gdzie jechać na Wielkanoc 2019 myślą głównie o tym, jak uniknąć tradycyjnych biesiad i zgiełku. Takim osobom można polecić wyjazd na warsztaty z jogą czy wiosenny detoks do ośrodka. Wyjazdy są organizowane w całej Polsce. To szczególnie ciekawa propozycja dla osób, które są na diecie. Odmawianie kolejnych potraw przy stole świątecznym mogłoby być męczące. Detoks w SPA to tymczasem kilka dni spędzonych pośród osób, które mają takie same cele.

W Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich odbywają się wówczas parady i procesje, bo Wielkanoc to tam najważniejsze święta w roku. Propozycją dla tych, którzy chcą pozostawić tradycję daleko za sobą, są wakacje za granicą w bardziej oryginalnym miejscu. Chodzi oczywiście o Wyspę Wielkanocną.

Na pewno nie spotkasz tam tłumów polskich turystów, więc jeśli marzysz o spokoju, to jest to właściwy kierunek. Szczególnie, że przewodniki polecają wybrać się tam właśnie w kwietniu, bo wtedy ceny są bardziej przystępne, a pogoda łaskawa. Aby się tam dostać, trzeba wcześniej zarezerwować wakacje na Polinezji Francuskiej lub w Chile, skąd odbywają się kilka razy w tygodniu loty na Wyspy Wielkanocne. Wyspa wzięła swoją nazwę od tego, że jej odkrywca po raz pierwszy zobaczył ją właśnie w Wielkanoc. Wycieczka w tym dniu to więc doskonały pomysł, by nawiązać do tej historii.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją