Serwer dedykowany - czy warty swojej ceny? 13-03-2019

Początek przygody z prowadzeniem biznesu w sieci, czy nawet pisaniem klasycznego bloga to z reguły decyzja o podpisaniu umowy z hostingodawcą na standardowy hosting współdzielony. W praktyce, zwykłe serwisy nie mają szczególnie wygórowanych wymogów, zatem nie ma się co dziwić, że większość konsumentów stojących przed koniecznością postawienia na jakiś wariant hostingowy, wybiera właśnie tę standardową opcję, chcąc zaoszczędzić na firmowym budżecie. Kiedy jednak jesteś w swej działalności w sieci mocno zaawansowany, albo myślisz bardziej przyszłościowo, nie ma sensu się ograniczać a w konsekwencji tego stawiać na podstawowy hosting, wybierając zamiast niego dużo nowocześniejsze metody, a przy tym o wiele bardziej wygodne i funkcjonalne, a na pewno znacznie solidniejsze. Na dziś dzień, prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazuje się inwestycja w serwer dedykowany.

Naj

Zdecydowanie można powiedzieć, że serwer dedykowany jest pod każdym względem „naj”. Z jednej strony najlepszy, bo niemal w stu procentach niezawodny, najbardziej komfortowy, bo nie mamy żadnych ograniczeń przestrzeni dyskowej czy transferu, a z drugiej co za tym wszystkim idzie – również najdroższy. Niemniej jednak, patrząc na atrakcyjne oferty firm typu Hekko, można zorientować się, że w zasadzie za serwer dedykowany wcale nie trzeba spłukiwać się do suchej nitki. Polując na częste u rekomendowanych podmiotów takich jak wspomniana wyżej marka promocje, można zaopatrzyć się w naprawdę solidne i profesjonalne narzędzie hostingowe za stosunkowo niewysokie jak na tego rodzaju rozwiązanie stawki cenowe. Oczywiście nie ma co porównywać cen, o jakich mowa w kontekście hostingu standardowego, czyli współdzielonego, a opisywanego serwera dedykowanego, ale jednak w parze z wyższą ceną idzie świetna jakość, która w przypadku mocno rozbudowanych platform internetowych czy pełnych elementów graficznych serwisów jest wyjątkowo istotna.

 

Indywidualnie

Posiadając do dyspozycji serwer dedykowany taki jak przykładowo serwery SSD czy HDD od Hekko, mamy potężne, innowacyjne narzędzie wyłącznie do własnego użytkowania, które możemy konfigurować wedle indywidualnych predyspozycji. Jest to serwer prywatny, a zatem jego właściciel nie ma żadnych ograniczeń w zakresie wgrywania systemów operacyjnych, ustawień sprzętowych oraz modyfikacji parametrowych. Cała moc obliczeniowa i pamięć serwera są tylko dla posiadacza omawianego wariantu hostingowego, więc nie ma obaw o żadne usterki czy awarie. To umożliwia sprostanie specyficznym potrzebom różnych witryn internetowych.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją