Urlop przed majówką. Dokąd warto się wybrać? 27-02-2019

Z pewnością większość z nas już dawno zaplanowała weekend majowy. Kupujemy wycieczki, bilety lotnicze i rezerwujemy hotele z dużym wyprzedzeniem, ponieważ podczas majówki ceny rosną w górę. Duża część osób preferuje zdecydowanie wycieczki przed weekendem majowym, na przykład w marcu czy kwietniu. Dokąd warto pojechać, aby nie przepłacić i trafić na dobrą pogodę?

Wybierz miejsce, w którym nie rozpoczęły się jeszcze uciążliwe upały

Wysokie temperatury, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni negatywnie oddziałują na nasze zdrowie. Ponadto trzydziestopniowe upały utrudniają nam zwiedzanie

Włochy są jednym z najpiękniejszych krajów z imponującym dorobkiem historycznym i kulturowym. Jednak latem, zwłaszcza na południu turyści często narzekają na wysokie temperatury, które utrudniają im zwiedzanie. Z tego względu, marzec i kwiecień to doskonały czas na podróż do Włoch, na przykład do wyjątkowego Neapolu, na zachwycające Capri czy malownicze Amalfi.

Marzec i kwiecień są także doskonałą okazją na zaplanowanie wyjazdu do słonecznej Portugali. Jednym z najpiękniejszych i wartych odwiedzenia miejsc są: Lizbona, Porto, Marvao, Algarve czy Monsaraz. W Portugali panują bardzo wysokie temperatury, zwłaszcza latem ciężko jest na spokojnie zwiedzać, bo upały dają w kość. Z tego względu okres wczesnej wiosny to najlepszy moment na podróż.

Oprócz Włoch i Portugalii, przed majówką warto wybrać się do Hiszpanii. Marzec i kwiecień to dobry czas na odwiedzenie miast takich jak: Madryt, Barcelona, Sewilla, a nawet Wysypy Kanaryjskie. Nie tylko będziemy mieli szansę zwiedzać Hiszpanię w umiarkowanej temperaturze, a także możemy się nieco opalić.

Marzec i kwiecień to także dobry moment na wyjazd w bardziej egzotyczne miejsce, poza Europę. Warto rozważyć kraje, w których nie panują jeszcze zbyt wysokie temperatury i są niskie opady deszczu, na przykład Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezja czy Filipiny.

Chroń swoje zdrowie i bezpieczeństwo na czas podróży

Podczas każdej podróży pamiętaj, że jedną z najważniejszych kwestii jest wykupienie polisy turystycznej. Wciąż wielu nas zapomina o ochronie zdrowia i bezpieczeństwa na czas planowanej podróży. Z tego względu, pomyśl o odpowiednio dopasowanym pakiecie do celu twojego wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować przede wszystkim:

  • koszty leczenia i assistance,
  • następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • odpowiedzialności cywilnej.

Dodatkowo, firmy ubezpieczeniowe oferują możliwość ubezpieczenia bagażu, cennego sprzętu, a także rezygnacji z podróży lub przerwania imprezy turystycznej (sprawdź więcej np. ubezpieczenie turystyczne w SIGNAL IDUNA.)

Podsumowując, z pewnością weekend majowy to dobra okazja na podróż, jednak jego planowanie powinniśmy zaczynać zawsze w większym wyprzedzeniem, nawet rok wcześniej. Jednak pamiętajmy, że w wielu krajach ceny za noclegi, a nawet ceny w restauracjach, za przewozy czy wycieczki fakultatywne mogą być wyższe. Z tego względu, niekiedy lepszym pomysłem jest podróż przed weekendem majowym, a marzec i kwiecień są doskonałymi miesiącami na zwiedzanie i relaks. Nie zapominaj także, aby na każdą zagraniczną podróż – bliższą i dalszą, krótszą i dłuższą – wybrać dopasowany do celu wyjazdu pakiet ubezpieczenia.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją