Podróż z Wrocławia do Warszawy — czym najszybciej dojechać? 01-10-2018

Zarówno Wrocław, jak i Warszawa to jedne z najważniejszych aglomeracji miejskich w Polsce. Z roku na rok coraz więcej osób przyjeżdża do tych miast w celach biznesowych, towarzyskich i turystycznych. Nie bez znaczenia jest to, że wiele osób musi pokonywać trasę Wrocław-Warszawa przynajmniej raz w tygodniu. Wówczas bardzo często towarzyszą im rozważania o wyborze najszybszego, najtańszego i najwygodniejszego środka transportu.

Podróż pociągiem z Wrocławia do Warszawy

Wrocław oddalony jest od Warszawy o około 350 km. Wybór odpowiedniego środka transportu na tak długiej trasie ma duże znaczenie, ponieważ różnice w czasie i w komforcie podróży mogą być bardzo znaczące. Osoby, które często podróżują na trasie Wrocław-Warszawa, zwykle stawiają na usługi PKP InterCity. Do wyboru są dwie opcje: Express InterCity Premium (Pendolino) - 3,34 h i InterCity - 4,28 h. Różnią się one nie tylko czasem przejazdu, ale również ceną — jak można się domyślać przejazd pendolino, jest znacznie droższy. Osoby, które decydują się na przejazd trasy Wrocław-Warszawa pociągiem, oprócz stosunkowo szybkiej i taniej podróży, mogą liczyć również na wysoki komfort przejazdu. W trakcie podróży pociągiem z powodzeniem można korzystać z urządzeń elektronicznych, zjeść smaczny posiłek, a także zrelaksować się w strefie ciszy.

Podróż samochodem z Wrocławia do Warszawy

Drugim po pociągu środkiem komunikacyjnym, cieszącym się dużą popularnością wśród osób, podróżujących z Wrocławia do Warszawy jest samochód. Według Google Maps przejazd samochodem najkrótszą i najszybszą trasą zajmuje 3,30 h. Przy czym należy wziąć pod uwagę, że niemal w każdej chwili może utworzyć się korek, który znacznie wydłuży szacowany czas podróży. Nie bez znaczenia jest to, że podróż samochodem na trasie Wrocław-Warszawa, jest bardzo wyczerpująca, zwłaszcza dla kierowcy. Na niekorzyść tego wariantu działa także cena — przy założeniu, że samochód pali ok. 8l/100 km, podróż z Wrocławia do stolicy Polski, będzie kosztowała ok. 147 zł (przy cenie paliwa 5,2 zł/l).

Podróż samolotem z Wrocławia do Warszawy

Z roku na rok loty krajowe zyskują coraz to większą liczbę zwolenników. Trudno się temu dziwić, ponieważ lot Wrocław-Warszawa zajmuje zaledwie godzinę. Chociaż komfort podróży jest nieporównywalnie większy, a samą trasę pokonuje się bardzo szybko, to jednak to z pozoru pozbawione wad, rozwiązanie ma ich całkiem sporo. Jedną z nich jest to, że lotnisko jest oddalone o 10 km od centrum Wrocławia — pokonanie tej trasy w godzinach szczytu może zająć nawet 30 minut. Kolejną wadą lotów na krótkich trasach jest to, że bardzo często bywają one opóźnione. Co prawda, można się potem ubiegać o odszkodowanie, ale niekiedy straconego czasu nie da się niczym wynagrodzić. Kłopotliwą kwestią jest także odprawa, która może potrwać dodatkową godzinę. Nie można przy tym pominąć cen biletów, które kupowane bez kilkumiesięcznego uprzedzenia, mogą kosztować nawet 300 zł.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją