Skok spadochronowy tandemowy – wyjątkowe emocje bez ryzyka! 08-02-2018

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym nie potrzebujemy wcale specjalnego przygotowania. Dzisiaj, za sprawą systemu skoków tandemowych, swoje marzenia może spełnić niemalże każdy – bez ponoszenia ryzyka.

Skok tandemowy – co to jest?

Skoki w tandemie cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Odbywają się w dwójkę, a mianowicie biorą w nich udział pasażer tandemu oraz pilot tandemu. Pasażerem może zostać niemalże każdy spełniający podstawowe wymogi, natomiast pilotem jest instruktor z tysiącami podobnych skoków na swoim koncie. Razem spięci są uprzężą tandemową.

Skoki spadochronowe w tandemie zostały opracowane pod koniec lat siedemdziesiątych w USA. Teraz są popularne w wielu krajach na świecie, w tym także w Polsce. W trakcie skoku tandemowego wykorzystuje się specjalne spadochrony, które są większe niż standardowe i mogą unieść dwie osoby jednocześnie. Spadochrony wyposażane są dodatkowo w automaty dla pełnego bezpieczeństwa.

Podobnie jak inne skoki spadochronowe, także te w tandemie odbywają się z lecącego samolotu – najczęściej z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów. Wysokość wyskoku ma wpływ na swobodne spadanie, czyli spadanie bez otwartego jeszcze spadochronu – to właśnie wtedy można poczuć na swojej skórze zawrotną prędkość powietrza i przeżyć niesamowite chwile. Dla skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to 60 sekund.

Lądowanie przy skoku tandemowym jest bezpieczne – pilot tak steruje spadochronem, aby pasażer nie musiał obawiać się o żadne ryzyko.

Kto może skoczyć w tandemie?

Pasażerem w skoku tandemowym może stać się praktycznie każda osoba, która spełni minimalne wymagania. Do tego rodzaju skoku nie potrzebujemy żadnego specjalnego przygotowania – długotrwałych szkoleń, treningów czy badań lekarskich. To powoduje, że skoki spadochronowe w tandemie są szeroko dostępne.

Główne przeciwwskazania do skoku tandemowego dotyczą zbyt dużego ciężaru pasażera – maksymalna waga to zwykle od 100 do 115 kilogramów w zależności od używanego sprzętu. Na liście przeciwwskazań znajdują się również: wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, ostre stany zapalne układu oddechowego i krążeniowego, epilepsja.

Nie ma przy tym ograniczeń związanych z wiekiem – skakać mogą nawet dzieci i młodzież, przy czym minimalny wzrost wynosi najczęściej około 120 centymetrów. Ze skoków spadochronowych w tandemie mogą również korzystać osoby niepełnosprawne oraz seniorzy – najstarsza osoba, która skoczyła w Polsce z tandemem miała 82 lata.

Ile kosztuje skok tandemowy?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie rozpoczynają się już od około 550 złotych w przypadku wyskoku z 3000 metrów. Za skok z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych.

Możemy też wykupić usługę filmowania naszego skoku – wtedy najczęściej nagrywa go jeszcze jeden skoczek, dlatego ujęcia są tak efektowne. Taka usługa będzie kosztowała nas dodatkowo około 250 złotych.

Możemy też wykupić vouchery upominkowe, które pozwalają nam na podarowanie skoku innej osobie – może ona wtedy sama wybrać swój termin skoku, dlatego nie musimy decydować za nią, jaka data będzie odpowiednia.

Wiele ośrodków spadochroniarskich, na przykład https://skydive.pl, organizuje również specjalne promocje dla swoich klientów pozwalające im na zaoszczędzenie dodatkowych sum. Dzięki temu możemy zapłacić za skok nawet o 100-150 złotych mniej. Rezerwację można dokonać już teraz on-line!

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją