KARNAWAŁ SZTUK-MISTRZÓW 16-10-2013

Niezależnie od miejsca, gdzie przebywacie, nie zwracając uwagi na dystans do pokonania, ani nie zważając na to czy pogoda w Lublinie dopisze, czy też nie, warto tam być i osobiście przekonać się jak wygląda Festiwal Sztuk-Mistrzów.

Letnia stolica magii i dziwnych zjawisk

W sierpniu Lublin zamienia się w miejsce niezwykłe i magiczne. Magiczne w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w wielu zakątkach tego pięknego miasta można spotkać większych i mniejszych magów i magików. Połykanie ognia, żonglowanie ostrymi maczetami lub nawet włączoną piłą mechaniczną nie powinno nikogo zaskakiwać w czasie Festiwalu Sztuk-Mistrzów. Artyści wymyślają coraz to nowe sztuczki, aby zachwycić i podbić serca publiczności, szczególnie lubią chodzić po linie zawieszonej wysoko między oknami dwóch przeciwległych budynków (tzw. Urban Highline, czyli ekstremalna wersja miejskiego highliningu - rozpinanie taśm pomiędzy budynkami w mieście i ich pokonywanie), żonglować przeróżnymi, często wydawałoby się niebezpiecznymi przedmiotami, tańczyć i grać na żywo, robić zaskakujące sztuczki magiczne czy organizować spektakle z ogniem w roli głównej. Pomysłowość ulicznych kuglarzy jest wręcz nieskończona. Zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas lubelskiego karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm.

 

Najmłodsi adepci sztuk magicznych i atrakcje dla maluchów

Również dzieci mogą liczyć na mnóstwo atrakcyjnych edukacyjno-sprawnościowych zabaw w samym sercu miasta. Każde dziecko na pewno zaciekawi się wyścigami ślimaków, skrzynią zmysłów, zachwyci się bańkami mydlanymi lub też spróbuje swoich sił na pudełkach wspinaczkowych. Dla żądnych wiedzy przydadzą się lekcje adresowane do początkujących adeptów sztuk kuglarskich i kompletnych nowicjuszy. Dzieci mogą wziąć udział także w warsztatach lalkarskich, oraz wielu innych, których z roku na rok jest coraz więcej.

 

Minimalny koszt dla widza

 

Większość ulicznych iluzji, spektakli ulicznych, a także sztuk przedstawianych w namiotach jest dostępna bez biletów wstępu. Każdy może przystanąć, a nawet się zagapić, bo to magiczny czas dla wszystkich uczestników festiwalu i nie trzeba na niego wydać fortuny. Nieliczne sztuki, za które pobierane są opłaty, najczęściej wiążą się z występem prawdziwych gwiazd w swojej kategorii.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją