Jezioro Niegocin 19-09-2017

Siódme co do wielkości jezioro w Polsce. Ze względu na dużą, otwartą przestrzeń - jezioro ma tylko trzy małe wyspy (Grajewka, Ptasia, Sitówka). Idealne do uprawiania sportów wodnych (żeglarstwa, kajakarstwa i windsurfingu, a także bojerów zimą).

Przez jezioro wiedzie również szlak rejsów statków wycieczkowych. W Giżycku nad jeziorem Niegocin funkcjonuje plaża miejska z długim betonowym molem, a na zachód od niej rozciąga się park. Oprócz tego strzeżone kąpielisko znajduje się również w Wilkasach, przy wiosce turystycznej oraz we wsi Bystry przy kempingu Borowo.

Wokół jeziora rozmieszczonych jest wiele ośrodków wypoczynkowych, a liczne przystanie w Giżycku i w Wilkasach są głównym punktem zainteresowania osób, które uprawiają żeglugę turystyczną.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją