Spływ Sapiną 04-09-2017

Jest to łatwa, a zarazem malownicza trasa, wiodąca urokliwymi terenami objętymi strefą ciszy. Spływ możemy rozpocząć w kilku miejscach. Najdłuższy odcinek zaczyna się na leśnym polu namiotowym nad jeziorem Kruklin, a kończy nad jeziorem Święcajny, we wsi Ogonki.

Na wyprawę najlepiej przeznaczyć dwa dni i zaplanować nocleg na jednym z pól namiotowych nad jeziorem Gołdopiwo. Można również pokonać trasę w jeden dzień (niecałe 20 km), zaczynając od śluzy w Przerwanikach. Na trasie czekają nas dwie łatwe przenoski: przy ujściu Sapiny do jeziora Kruklin oraz przy Śluzie Przerwanki, gdzie zazwyczaj również trzeba przenosić kajaki. Z jeziora Kruklin do jeziora Gołdopiwo prowadzi kanał wykopany w 1842 r. Dziś nie przypomina on już kanału, gdyż wtopił się całkowicie w naturę. W miejscu, gdzie Sapina wypływa z jeziora Patelnia, można zrobić postój i obejrzeć ruiny wiaduktu kolejowego w Grądach Kruklaneckich.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją